Zbiórka delegatów przed 40. Zjazdem ZHP

Przedstawiciele Chorągwi Dolnośląskiej ZHP uczestniczyli w niedzielnej (5 listopada) zbiórce delegatów przed 40. Zjazdem ZHP, która odbyła się w sali konferencyjnej Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego w Warszawie. Naszą chorągiew reprezentowali delegaci (i nie tylko): hm. Paulina Lew, hm. Maja Łabaziewicz, hm. Hanna Musur-Bzdak, phm. Grzegorz Glabisz a także phm. Robert Zapora.

Spotkanie było podzielone na kilka części. W pierwszej uczestnicy spotkania zajmowali się poprawkami do Strategii ZHP, która będzie prezentowana na Zjeździe. W kolejnej – zapoznawali się z projektami uchwał, zgłoszonymi do Zjazdu. Odbyła się też dyskusja. Na koniec zaprezentowali się kandydaci do władz: na funkcję naczelnika ZHP oraz przewodniczących ZHP. Odpowiadali na liczne pytania, padające z sali. Niedzielna zbiórka była jedną z przygotowujących na 40. Zjazd ZHP, który odbędzie się w dniach 7-10 grudnia 2017r. w Warszawie.

Tekst i foto: Robert Zapora