Od ponad trzydziestu lat Poczta Harcerska 28 Wrocław -„SZANIEC” przeprowadza Akcję Pamięć.  Jest to  kontynuacja akcji którą przed laty zapoczątkowali harcerze i harcerki z Szczepu  „SZANIEC” im. Szarych Szeregów  działającego w dawnym Hufcu Wrocław- Fabryczna.

W tym roku instruktorzy Hufca Wrocław im. Polonii Wrocławskiej przygotowali chorągiewki pamięci oraz przywieszki do zniczy, które dzięki dofinansowaniu mogliśmy dodatkowo zakupić .

W połowie  miesiąca października  odwiedziliśmy  wrocławskie cmentarze  pozostawiając chorągiewki  pamięci na grobach instruktorów ZHP, harcerzy, członków Szarych Szeregów, członków  Polonii Wrocławskiej i innych ludzi zasłużonych dla Wrocławia, regionu lub kraju, a także  osób pochowanych na Cmentarzu Żołnierzy Polskich i Cmentarzu Żołnierzy Włoskich  zlokalizowanych przy ul. Grabiszyńskiej .

W roku bieżącym odwiedziliśmy prawie 250 grobów i miejsc pamięci. Groby zaniedbane staraliśmy się posprzątać. Niestety widać, że do części mogił już nikt nie przychodzi. Tym bardziej umacniamy się w przekonaniu jak bardzo jest potrzebna nasza akcja. Miłym widokiem jest jak na części grobów znajdują się nasze chorągiewki pamięci z poprzednich lat.

hm. Marek Stochmiałek

 

 

Related Posts

Skip to content