Trasa II – harcerska

• Aleksandra Stanisławów – Członkini komendy,
  • Amelia Kondratowicz – Członkini komendy,
  • Edward Kowaliszyn – Członek komendy,

Trasa II tegorocznego Rajdu Granica przeniesie uczestników do roku 1947 gdzie rozpocznie się nasza podróż oraz poszukiwania. Poszukiwania? Tak, ponieważ patrole będą miały za zadanie aby podążać tropem zaginionego w czasie wojny Leona Machinii ps. Lew.

Leon „Lew” Machinia był harcerzem, a w czasie wojny służył w AK. Teraz gdy czas wojny dobiegł końca a upragniona wolność i pokój stoją przed Polakami, on jednak wciąż nie może cieszyć się nimi.

W czasie wędrówki patrole będą podążały tropem „Lwa” na przestrzeni lat 1947-1954, napotkają osoby, które pojawiły się na jego drodze i miały wpływ na dalszy bieg wydarzeń. Każda z postaci związana będzie z zadaniem, które będą musieli wykonać aby otrzymać kolejną wskazówkę gdzie może przebywać aktualnie „Lew”.

Dodatkowo każdy z uczestników będzie zobowiązany do wyrobienia w Biurze Trasy dokumentu tożsamości – bez tego dokumentu poruszanie się po wciąż niepewnym terenie jest bardzo nieodpowiedzialne.

Podczas trasy harcerze doświadczą wielu sytuacji z życia codziennego ówczesnych Polaków np. zasmakują potraw tamtych lat, wcielą się w radiotelegrafistów oraz przysłużą się dosłownej odbudowie miast.

PRZEBIEG TRASY:

CZWARTEK (12.09.2024 r.)

START: Rozdroże Łomnickie – zielonym szlakiem – Polana – niebieskim szlakiem – Schronisko Samotnia – Strzecha Akademicka, META

Długość trasy: 4,7 km

Suma podejść: 491m

Suma zejść: 20 m

Czas przejścia (bez punktów): 1:55h

PIĄTEK (13.09.2024 r.)

Długość trasy: 8,1 km

Suma podejść: 444 m

Suma zejść: 449 m

Czas przejścia (bez punktów): 2:50 h