Zbliża się półmetek tegorocznych wakacji. Nadal jesteśmy w reżimie sanitarnym. Na każdym obozie, kolonii przestrzegane są wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej, które dotyczą zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom podczas pobytu na wypoczynku, zapewnienia bezpieczeństwa w obiektach wypoczynku, procedur zapobiegawczych oraz określonych procedur postępowania.

Obozy letnie lub biwaki, kolonie oraz leśne biwaki rodzinne zorganizowały prawie wszystkie Hufce Chorągwi Dolnośląskiej ZHP. Nasze drużyny i gromady spędzają wakacje nad morzem: w Pobierowie, Lubiatowie, Rogowie, Białogórze, Rozewiu; w lesie nad jeziorem: w Lginiu, Niesulicach, Krzeczkowie, Olsztynku, Smerzynie, Wilczu, Zaborówcu, Wygnańczycach, Zatomiu Nowym, Lubikowie, Chomętowie, Wojnowie. Nasze obozy są też w górach- Lubachowie, Marianówce.

Według składanych w Komendzie Chorągwi deklaracji wypoczynek letni organizowany przez dolnośląskich instruktorów to ponad 5 tys. dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wszystkim życzymy bezpiecznego wypoczynku, wspaniałych przygód, zdobycia wielu sprawności, poznania nowych przyjaciół oraz słońca każdego dnia.

 

Related Posts

Skip to content