Manewry Techniczno Obronne Chorągwi Dolnośląskiej 2021

W dniu 24.10.2021 w Forcie Przygody odbyła się czwarta edycja Manewrów Techniczno-Obronnych Chorągwi Dolnośląskiej. Przez cały dzień ponad 250 uczestników miało okazję sprawdzić swoją wiedzą z zakresu technik harcerskich takich jak I pomoc, łączność radiowa, obronność, wspinaczka czy rozpoznawania kamuflaży.

Manewry Techniczno – Obronne –to wydarzenie, które miało na celu doskonalenie i weryfikację umiejętności oraz wiedzy  dotyczących obronności, sportów obronnych i technik harcerskich wśród dzieci i młodzieży.

Na koniec dnia manewrów rozegrane został finałowe konkurencje i zostały wręczenie nagrody.

Ostatecznie po wykonaniu prawie 20 zadań na podium stanęły patrole:

W kategorii harcerskiej:

1. Arda i Silva
  2. Gapisz się na mnie jak lemur
  3. Abstrakcja

Kategoria harcerzy starszych (klasy IV-VIII:

1. Gawra i inni
  2. Werwa
  3. Patronus

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy punktowym oraz obsłudze Fort Przygody za profesjonalną obsługę zawodów, a dobrym duchom za piękną pogodą.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w  ramach projektu pn. „W Służbie Ojczyźnie 2021- cykl działań proobronnych dla środowisk harcerskich i młodzieży niezrzeszonej Dolnego Śląska”

Wartość całkowita projektu 107 900,00 zł. wysokość  dofinansowania 70000,00 zł.