„Odważnie twórzmy pokój” to hasło tegorocznej sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju, które co roku, od trzydziestu lat ogrzewa serca, łączy ludzi i narody. Podstawą budowania pokoju jest otwarty umysł, szacunek i tolerancja. Chcemy, żeby harcerze niosąc rozpalone w Betlejem Światło do swoich miast i wsi byli prawdziwymi ambasadorami przyjaźni, gotowymi do nawiązywania dialogu z przedstawicielami innych kultur i środowisk.

Dlatego właśnie, zanim spotkamy się razem na uroczystości przekazania BŚP, zapraszamy Waszych harcerzy do wzięcia udziału w edukacyjnym spacerze po stolicy Dolnego Śląska. Chcemy pokazać Wrocław jako miasto spotkań, współtworzone przez wiele narodów, kultur i wyznań. Mamy nadzieję, że odkrywanie wielowątkowej historii miasta i różnorodności jego mieszkańców przyczyni się do budowania w harcerzach ciekawości świata, tolerancji i szacunku.

Spotkamy się w niedzielę 11 grudnia we Wrocławiu.

Plan spotkania:

– 11:00-12:00 – rejestracja patroli i wyruszenie na trasę spaceru

– 13:30-15:00 – spotkanie opłatkowe komendantów hufców oraz instruktorów Chorągwi w Bibliotece Bazyliki

– 14:00-15:00 – obiad dla patroli uczestniczących w spacerze

– 15:30-17:00 – Msza Święta i uroczystość przekazania BŚP reprezentacjom hufców w Bazylice Mniejszej p.w. św. Elżbiety

Do udziału w spacerze zapraszamy zuchy, harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników wraz z pełnoletnim opiekunem. Patrol powinien liczyć od 5 do 15 osób.

Zgłoszenia przyjmujemy do niedzieli 4.12.

ZGŁASZAM SIĘ!

Składkę zadaniową w wysokości 5 zł od każdego uczestnika należy wpłacić do niedzieli 4.12 na konto Chorągwi.

BSP2016_fb

Related Posts

Skip to content