79. Rocznica pierwszej deportacji Polaków na Sybir

“naszym obowiązkiem jest przekazywanie temu młodemu pokoleniu wiedzy o tym, co wydarzyło się 79 lat temu…”

Wspominając wypowiedź Dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu pana dr. Andrzeja Drogonia podczas 79. rocznicy pierwszej masowej deportacji Polaków na Sybir, mamy obowiązek dbać o naszą historię.

Podczas uroczystych obchodów 79. rocznicy pierwszej zsyłki na Sybir nie mogło zabraknąć i naszej organizacji. Harcerze z Hufca Powiatu Trzebnickiego pełnili służbę przy Sztandarze Związku Sybiraków Oddziału Wrocławskiego w Kościele pw. św. Bonifacego na pl. Staszica.

W imieniu Komendy Chorągwi Dolnośląskiej, Zastępcy Komendanta – druh hm. Mirosław Uruski oraz druh phm. Dawid Stec złożyli wiązankę pod Pomnikiem “Zesłańcom Sybiru”.

Oto kilka zdjęć: