Zamień 1,5% harcerskie na sprawności

Od czwartku 15.02.2024 r. będzie można składać deklaracje podatkowe za rok 2023. Przypominamy, dlaczego warto przekazać swoje 1,5% podatku dochodowego na rzecz Chorągwi Dolnośląskiej ZHP.

Chorągiew Dolnośląska to na ten moment około 6,500 harcerek i harcerzy. Działa na terenie całego województwa dolnośląskiego poprzez 23 hufce, w których działają drużyny harcerskie i gromady zuchowe. Związek Harcerstwa Polskiego finansuje działalność drużyn w oparciu o składki członkowskie, okazjonalne dofinansowania z programu ROHIS czy grantów samorządowych czy dotacji z sektora prywatnego. Ale tym razem chcemy Wam opowiedzieć o tym, jak wesprzeć harcerstwo w sposób i prosty i niejako „darmowy”, bo nic Was to nie kosztuje.

Wypełniając w portalu www.podatki.gov.pl formularz dotyczący zeznania za rok 2023 najczęściej oprzecie się o wygenerowany automatycznie wzór zeznania. To bardzo wygodne, dlatego tym bardziej prosimy o poświęcenie dodatkowych 20 sekund na to, by przekazać swój 1,5% (którego maksymalna wysokość notabene również zostanie obliczona automatycznie!). Wystarczy w sekcji dotyczącej informacji o OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) wpisać KRS Chorągwi Dolnośląskiej: 0000264246. Jeśli znasz cel szczegółowy (np. od drużynowego swoich dzieci), to również go wpisz. I to koniec! Nic prostszego, nieprawdaż?

Tutaj znajdziesz ministerialne poradnictwo, pytania i odpowiedzi na ten temat: https://www.podatki.gov.pl/pit/jak-przekazac-1-proc-na-opp/

W zeszłym roku wsparło nas około 3200 podatników, za które to wsparcie bardzo serdecznie dziękujemy. Pieniądze te drużynowi przeznaczyli na działalność statutową, kupując namioty, apteczki, mapniki, kompasy, kuchenki turystyczne i wiele, wiele innego sprzętu potrzebnego do codziennego wychowania harcerskiego. Do zdobywania sprawności, które zostaną z naszymi harcerzami na całe życie. Dziękujemy, że zamieniasz z nami 1,5% na harcerskie sprawności!

Related Posts

Leave a Reply

Skip to content