O historii Niestrudzonych słów kilka…

Przed nami VI Gala Dolnośląskiego Plebiscytu Instruktorskiego “Niestrudzeni”, ale cofnijmy się o 5 lat wstecz….

Pierwsza edycja odbyła się w 2019 roku, jako inicjatywa, która wyłania najbardziej aktywnych, zaangażowanych i inspirujących instruktorów harcerskich na Dolnym Śląsku.

Plebiscyt ten, niezmiennie od lat, ma na celu wyróżnienie oraz uhonorowanie osób, które wyróżniają się swoją pasją, zaangażowaniem i poświęceniem dla rozwoju harcerstwa na terenie naszej chorągwi. Instruktorzy, którzy są nominowani do tytułu “Niestrudzonych”, są oceniani przez swoje środowisko oraz społeczność harcerską pod względem ich wkładu, kreatywności, innowacyjności oraz zdolności do inspirowania innych. Sama nominacja jest już dużym harcerskim wyróżnieniem!

Czy wiecie, że najwięcej nominowanych instruktorów było z hufca Świdnica (33)? Drugie miejsce zajmuje hufiec Bolesławiec (19), a trzecie hufiec Głogów (15). Nie oznacza to jednak, że inne hufce nie doceniają swojej kadry, bo każde środowisko daje z siebie wszystko, żeby docenić swoich wolontariuszy. Natomiast wśród hufców z największą liczbą lauretów, przodują: hufiec Głogów (4), hufiec Łagiewniki (4), hufiec Świdnica (4) oraz hufiec Wrocław (4). Wszyscy instruktorzy bez wątpienia mogą brać z nich przykład i dalej się rozwijać, by kiedyś to ich hufiec trafił do tego zestawienia.