Wszystko co dobre szybko się kończy..

Wszystko co dobre szybko się kończy.
Również nasz zlot dobiegł końca, a my spieszymy z relacją ?.
Przez cały czas trwania wydarzenia przyświecała nam myśl, że poznanie swojego regionu daje ogromne możliwości. Dlatego Inspiracją dla tego wydarzenia była propozycja programowa „Odkrywcy Dolnego Śląska” ?️.
Odkrywaliśmy również możliwości harcerskich środowisk na miasteczku programowym, które zorganizowane zostało przez Sztab Programowy ?.
Na placu przed Centrum Historii Zajezdnia odbył się apel Zlotu Chorągwi Dolnośląskiej. Wręczone zostały Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości ?️, Brązowa i Srebrne Odznaki Za Zasługi dla Chorągwi Dolnośląskiej ?️ oraz Honorowe Wyróżnienie „Niezawodnemu Przyjacielowi” ?️. Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Swoją obecnością zaszczyciła nas Naczelniczka Związku Harcerstwa Polskiego hm. Martyna Kowacka, której bardzo dziękujemy za przybycie.
Ogłoszone również zostały wyniki współzawodnictwa na trasach, które już Wam przedstawiamy:
Odznaki dla gromad i drużyn, które ukończyły propozycje programową Odkrywcy Dolnego Śląska wręczała hm. Dorota Kołakowska

29 Gromada Zuchowa ,,Dzielne Wilczęta” – Hufiec Lubań
21 Gromada Zuchowa ,,Poszukiwacze Przygód” – Hufiec Lubań
3 Gromada Zuchowa ,,Szalone Minionki”-Hufiec Oława
9 Gromada Zuchowa ,,Małe Ogniki” – Hufiec Karkonoski
15 Drużyna Harcerska LIPCZANIE Z PLATERÓWKI- Hufiec Lubań
22 Grunwaldzka Drużyna Harcerska – Hufiec Zgorzelec
2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska ,,Wiercipięty”- Hufiec Oława

⚜️Trasa zuchowa- komendantka trasy – hm. Monika Olszewska
1 miejsce: 17 Wrocławska Drużyna Harcerska ,,Podróżnicza gromada i pszczółki “-Hufiec Wrocław Południe
2 miejsce: patrol ,,Leśny Rój”- Hufiec Ziemi Wałbrzyskiej
3 miejsce: 3 Gromada Zuchowa ,,Szalone Minionki”- Hufiec Oława

⚜️Trasa Harcerska- Komendantka trasy – phm. Natalia Szyry
1 miejsce: 11 Wrocławska Grunwaldzka ,,Elfy z Cienistej Doliny” Hufiec ZHP Wrocław Północ
2 miejsce: Patrol Lupus- Hufiec ZHP Wrocław Południe
3 miejsce: Patrol Eldar- Hufiec ZHP Wrocław Północ

⚜️Trasa starszoharcerska komendantka trasy – phm. Julia Jeleń-Kryjom
1 miejsce: 13 Świdnicka Drużyna Starszoharcerska ,,Mafikeng”
2 miejsce: 29 Świdnicka Drużyna Starszoharcerska ,,Dęby”- Hufiec Świdnica
3 miejsce: 38 Wrocławska Drużyna Harcerzy Starszych ,,Target” – Hufiec Wrocław Wschód

⚜️Trasa Wędrownicza komendant trasy – phm. Wojciech Pospolita
1 miejsce: 69 Wrocławska Drużyna Wędrownicza ,,Vis Verum”- Hufiec Wrocław
2 miejsce: 21 Drużyna Wędrownicza ,,Semita vitae”- Hufiec Głogów
3 miejsce: 27 Drużyna Wędrownicza ,,Burza”- Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej

⚜️Trasa Nieprzetartego Szlaku – komendant trasy phm. Krzysztof Klimaszewski
Próbna Wrocławska Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku ,,Łaziki” – Hufiec Ziemi Wałbrzyskiej
80 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku ,,Piechurzy”- Hufiec Wrocław Południe
44 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku ,,Łaziki”,- Hufiec Wrocław Południe
43 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku ,,Traperzy” -Hufiec Wrocław Południe
2 Wałbrzyska Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku ,,Sokoły”,- Hufiec Ziemi Wałbrzyskiej
40 Wrocławska Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku,, Wędrowcy” – Hufiec Wrocław Południe

?Regaty- Komendant Trasy: phm. Michał Mitkowski
1 miejsce Załoga jachtu ,,Wariacja”,- Hufiec Wrocław Wschód
2 miejsce Załoga jachtu ,,Improwizacja” – Hufiec Wrocław Wschód
3 miejsce Załoga jachtu ,,Toccata”, – Hufiec Wrocław- Południe

Zwycięzcom gratulujemy!?

Wieczorny czas umilił nam koncert Michał Zieleń ?, który oczarował publiczność swoim głosem przy malowniczym zachodzie Słońca ?.
Mrok nocy rozjaśnił nam Teatr AVATAR ?prezentując swój magiczny spektakl „Marionetki” łącząc szczudlarstwo, pokaz ognia ? i taniec ?.
Dzięki tramwajowi pocztowemu ?nasi harcerze mogli bezpośrednio dotrzeć do budynku Poczty Głównej ? i wysłać swoje pocztówki do bliskich.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Komendantów Tras, Referatów i Zespołowi Zagranicznemu za wszystkie działania i prace podjęte przy organizacji zlotu.

Dziękujemy również Wam drodzy uczestnicy ?‍?‍? za zaangażowanie i wzięcie udziału w tym wydarzeniu!
Mamy nadzieję, że przekażecie zlotowe wieści dalej ?, aby dotarły w najodleglejsze miejsca naszej chorągwi. Dotarły także w przestworza dzięki Polskiemu Związkowi Krótkofalowców, którzy wypuścili zlotowy balon stratosferyczny w przestrzeń ?.
Dziękujemy i do zobaczenia na harcerskim szlaku. ?
Czuwaj! ⚜️

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na: https://www.facebook.com/choragiewDolnoslaska

Oraz filmy ze Zlotu: