Wspomnienia o bohaterze – hm. Stefan Mirowski

Wspomnienia są nieodłączną częścią ludzkiego życia. To one składają się na naszą przeszłość, tworząc historie związane z ludźmi, których spotykamy na swojej drodze.

Dzisiaj chcielibyśmy przywołać postać, która odegrała istotną rolę w historii naszej organizacji – bohatera naszej chorągwi – harcmistrza Stefana Mirowskiego. 14 marca przypada rocznica jego urodzin.

Harcmistrz Stefan Mirowski pełnił funkcję Przewodniczącego Związku Harcerstwa Polskiego od 7 grudnia 1990 roku do 13 lipca 1996 roku. Ponadto, był on również porucznikiem Armii Krajowej.

W ten szczególny dzień, pragniemy uczcić pamięć tego wybitnego działacza, którego wkład w rozwój harcerstwa w Polsce jest niezapomniany. Udało nam się skontaktować z jego rodziną – wnuczką i córką, które napisały jak go wspominają. Zachęcamy do zapoznania się z nimi, bo nikt tak nie opowie o drugim człowieku, jak ktoś, kto spędzał z nim całe dnie.