Podsumowanie XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Bumerang”

Podsumowanie XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Bumerang”

 

Jedenasta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Bumerang” przeszła do historii. Cieszymy się, ze po dwóch latach przerwy, spowodowanych pandemią COVID-19, mogliśmy ponownie gościć uczestników festiwalu w Klubie 4 RBLog przy ul. Pretficza we Wrocławiu.

Festiwal swoim patronatem objęli:

  1. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Cezary Przybylski
  2. Komendant Chorągwi Dolnośląskiej ZHP – hm. Dorota Kołakowska
  3. Prezydent Wrocławia – Pan Jacek Sutryk

Ponadto stałym patronatem festiwal objęło Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków gminy Wrocław.

 

Tematem przewodnim tegorocznej edycji OFPHiT „Bumerang” była „Piosenka turystyczna z kapitańskiej kajuty”. Zmierzyło się z nim 13 wykonawców. W sumie do Wrocławia przyjechało 83 uczestników z terenów Chorągwi Dolnośląskiej, Wielkopolskiej i Opolskiej oraz dwóch organizacji harcerskich spoza ZHP – Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacji Skautingu Europejskiego „Skauci Europy” oraz Harcerskiej Organizacji Perspektywa.

Oprócz zmagań konkursowych uczestnicy mogli uczestniczyć w przygotowanych dla nich warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej, wokalnych i chemicznych. Była też sesja zdjęciowa. Koncert galowy uświetnił zespół BANANA BOAT – sekstet wokalny, specjalizujący się w oryginalnej twórczości autorskiej w dziedzinie współczesnej piosenki żeglarskiej, neo-szanty oraz w autorskiej interpretacji szanty klasycznej.

Sobotni wieczór, był to „Wieczór trzech gitar” – zabawa przygotowana na wzór „śpiewających fortepianów”. Była to okazja do sprawdzenia swojej wiedzy na temat piosenki harcerskiej i turystycznej, a także ogólnoharcerskiej, ale przede wszystkim była to kolejna okazja do wspólnego pośpiewania.

 

Naszą Chorągiew reprezentowały:

  • Hanna Czajkowska – Hufiec ZHP Łagiewniki,
  • 17 Wrocławska Gromada Zuchowa „Podróżnicza Gromada” – Hufiec ZHP Wrocław-Południe,
  • 7 Drużyna Harcerska „Iskra” – Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP,
  • Harcerska Grupa Artystyczna „Liminis” – Hufiec ZHP Kamienna Góra.

Relację z przebiegu festiwalu można obejrzeć na Facebooku

Related Posts

Skip to content