W ubiegły weekend, oprócz Gali Dolnośląskiego Plebiscytu Instruktorskiego NIESTRUDZENI, w Bielawie odbyło się także Seminarium Harcmistrzowskie BEZPIECZNI W ZHP, będącym pogłębieniem szkolenia w zakresie Polityki Ochrony Bezpieczeństwa Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w ZHP – Programu Safe from Harm.

W trakcie jego trwania uczestniczki i uczestnicy z chorągwi: Dolnośląskiej, Krakowskiej, Łódzkiej, Śląskiej i Wielkopolskiej dowiedzieli się, jak odbyć pierwszą rozmowę z dzieckiem w opresji, jak w ZHP wygląda procedura reagowania na przekroczenie granic. Poznali także tajniki kodeksu dobrych zachowań i dowiedzieli się jak zadbać o samych siebie.

Zajęcia podczas seminarium przeprowadzili: Pani Martyna Rybka – głogowskie Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA oraz instruktorzy Choragwi Dolnośląskiej ZHP: hm. Michał Marcyniuk (chorągwiany pełnomocnik ds. SFH), phm. Julia Jeleń-Kryjom (członkini Komendy Chorągwi ds. programu) oraz hm. Zbigniew Nowak (członek Komendy Chorągwi ds. pracy z kadrą).

Szkolenie organizowane było przez Chorągwiany Zespół Kadry Kształcącej DROGOWSKAZ i uzyskało akredytację Centralnej Szkoły Instruktorskiej ZHP, będąc oficjalnie formą harcmistrzowską.

Dziękujemy https://barlbielawa.pl za współpracę i nieodpłatne udostępnienie pomieszczeń.

hm. Zbigniew Nowak

Członek Komendy Chorągwi Dolnośląskiej ds. pracy z kadrą