Nominowany w plebiscycie Niezwyczajni 2017

harcmistrz Rafał Derkacz
Chorągiew Dolnośląska, Hufiec Legnica

w każdym swoim działaniu w centrum stawia człowieka – każdego z kim współpracuje i dla którego przygotowuje działanie. Przedsięwzięcia, których podejmuje się druh Rafał stanowią miejsce do rozwoju nie tylko dla uczestników, ale również dla kadry tych form. Wszystko w co się zaangażuje, dopracowane jest w najmniejszym detalu, a największy nacisk kładziony jest na pracę metodą harcerską i budowanie wspólnoty – nie tylko opartej na relacjach, ale i wspólnych celach. Druh Rafał jest organizatorem kursu dla kadry kształcącej “Metodyk!”, który jest połączeniem innowacyjnych form z bardzo fundamentalnymi dla kształceniowców treściami. Przygotowane przez niego szkolenie oparte merytorycznie było na autorskim programie, a zespół, który zebrał wokół siebie i “Metodyka” to wszechstronny zespół trenerski – zaprosił on nieoczywistych gości i został za to doceniony zarówno przez uczestników kursu, jak i Centralną Szkołę Instruktorską, która chce kontynuować rozbudowaną formułę szkolenia.

Related Posts

Skip to content