Na wieczną wartę odeszła ŚP. Druhna hm. Jadwiga Pacyna „Iga”

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 26 czerwca 2021 roku na Wieczną Wartę odeszła druhna harcmistrzyni Jadwiga Pacyna ( „Iga”).

Druhna hm Jadwiga Pacyna pracowała w Komendzie Chorągwi przez 22 lata: w Komendzie Chorągwi Dolnośląskiej od 1.08.1957r do sierpnia 1974r a następnie w Komendzie Chorągwi Wrocławskiej do czerwca 1979r. Początkowo pracowała jako Kierownik Biura Komendy Chorągwi a od 1973r jako Kierownik Wydziału Organizacyjnego. Druhna Iga była wspaniałą osobą, bardzo uczynną, prawą, na której  pomoc i życzliwość zawsze mogliśmy liczyć. Była wielkim naszym przyjacielem i znała prawie wszystkich instruktorów Chorągwi. Zawsze z wielkim zaangażowaniem wspierała działalność ZHP. W naszej pamięci  pozostanie na zawsze osobą  wrażliwą, koleżeńską, uczciwą i odpowiedzialną, z ogromną pogodą ducha.

Za swoją zaangażowaną pracę w  ZHP została odznaczona Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”.

Druhno Igo, będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Twojej wiedzy i pamięci o instruktorach, którzy w tamtych czasach działali w naszej Chorągwi. Żegnamy Cię z głębokim żalem. Czuwaj!

Przyjaciele i instruktorzy Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Related Posts

Skip to content