Betlejemskie Światło Pokoju na Dolnym Śląsku

Za nami 15 grudnia – dzień pełen atrakcji związanych z uroczystościami przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju 2019 zakończył się późnym wieczorem we Wrocławiu. Całodzienna Gra Miejska przygotowana m.in. przez instruktorów referatów chorągwianych przebiegła pomyślnie i mimo wahań pogody, pełni energii harcerze kroczyli przez Wrocław z uśmiechem i zapałem do pracy.
Przywiezione w nocy światło

W auli Wydziału Teologicznego Instytutu Papieskiego odbyło się świąteczne spotkanie kadry instruktorskiej, w której udział wzięli komendanci hufców, przedstawiciele władz chorągwi, reprezentacja stowarzyszenia Skautów Króla oraz zaproszeni gości. Podczas spotkania podsumowano wydarzenia roku 2019, przedstawiono plany na 2020 rok. Przy muzyce  polskich kolęd składano życzenia świąteczne i noworoczne ale nie zabrakło też prezentów od Mikołaja dla wszystkich obecnych.
Kulminacja dnia nastąpiła w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela na wrocławskim Ostrowie Tumskim. Podczas uroczystej Mszy Świętej, celebrowanej przez ks. biskupa Jacka Kicińskiego delegacje wszystkich hufców, ale także inne organizacje skautowe otrzymały lampiony z Betlejemskim Światłem Pokoju. Według harcerskiej tradycji, spotkanie zakończyło się kręgiem, a harcerzy było tak wielu, że ledwo zmieścili się na placu przed Archikatedrą!
Harcerze już szczęśliwie dojechali do domów, a w nadchodzących dniach do 24 grudnia będą obdarowywać mieszkańców swoich miejscowości ogniem mocy, radości, braterstwa.

Życzę powodzenia w roznoszeniu Światła i przekazywaniu przesłania  2019 roku „Światło które daje  moc”
hm. Dorota Kołakowska

Większa galeria zdjęć dostępna TUTAJ

Related Posts

Skip to content