70. lat Harcerstwa na Ziemi Sycowskiej

Ten okrągły, 70.  Jubileusz harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Syców świętowali już od piątku. Zaczęli harcerskim ogniobraniem i wieczornym programem.

Sobota była po brzegi wypełniona aktywnościami, w które zaangażowano lokalne instytucje kultury.

Na wszystkich harcerzy, od rana czekała gra terenowa przygotowana przez instruktorów Hufca. O godzinie 15:00 w samym centrum Parku Miejskiego odbył się Uroczysty Apel, na którym Komendantka Hufca hm. Monika Malinowska podziękowała wszystkim zuchom, harcerzom, instruktorom oraz obecnym partnerom. Nie zabrakło tam przedstawicielki Pani Poseł na Sejm RP – Beaty Kempy, Włodarzy Miast: Sycowa, Międzyborza i Twardogóry, Dyrektorów Placówek Oświatowych oraz Rodziców Harcerzy Hufca ZHP Syców.

Po Apelu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej historii Harcerstwa oraz Dorobkowi Hufca Syców. O godzinie 18:00 w pobliskim Kościele odbyła się uroczysta Msza Święta, a zakończeniem wieczoru było wspólne spotkanie z gitarą i harcerską piosenką w Muzeum w Sycowie.

Święto każdego Hufca, to święto całej Chorągwi Dolnośląskiej. Jesteśmy dumni, że możemy pochwalić się tak wspaniałą Kadrą Instruktorską.
Oby móc spotkać się znowu, by świętować kolejny, wspaniały jubileusz.