26 lat od śmierci hm. Stefana Mirowskiego

„Są tacy, którzy mimo że odeszli na wieczna wartę, żyją i będą żyli wśród nas swoimi dokonaniami i pamięcią, zaangażowaniem w służbie harcerskiej. Jednym z nich jest druh Stefan’

Andrzej Borodzik, Przewodniczący ZHP 2005-2007

Druhny i Druhowie,

Dziś mija 26 lat od śmierci hm. Stefana Mirowskiego – bohatera Dolnośląskiej Chorągwi ZHP.

Był niezawodnym dowódcą i instruktorem, kolegą i przyjacielem, odważnym i twardym żołnierzem podziemnego wojska, zdecydowanym na każde poświęcenie, na każde ryzyko. Niedoścignionym wzorem harcerza i instruktora-wychowawcy. Był człowiekiem głębokiej wiary, skromnym, szlachetnym, prawym – wielkiego serca prawdziwy Harcerz, na którym zawsze można było polegać.

Pamiętajcie nie tylko dziś o hm. Stefanie Mirowskim – przewodniczącym Związku Harcerstwa Polskiego w latach 1990–1996, a od 2004 roku bohaterze wybranym przez społeczność naszej Chorągwi. Podczas trwających wakacji – 13 lipca wspomnijmy o nim podczas  ogniska, gry, kominka,  gawędy.

Czuwaj!

hm. Dorota Kołakowska