Wizyta w Centrum Nauki Hewelianum

Wstaliśmy o godzinie 6:00 zjedliśmy śniadanie i pędziliśmy na przystanek myśleliśmy, że zbiórka jest o 7:20, ale niestety o tej godzinie autobus odjechał.

Musieliśmy czekać na kolejny,który był o 8:00. Nasza wspaniała druhna patrolowa wylosowała dzień wcześniej bilet do Centrum Nauki Hewelianum. Jadąc autobusem zuchy nauczyły nas pląsu o lamie. Gdy dojechaliśmy na miejsce, poszliśmy w stronę budynku informacyjnego. Na początku myśleliśmy, że będziemy mieć takie same zajęcia jak zuchy, ponieważ przez pierwsze 10 minut nie było nikogo w naszym wieku. Ale nie było tak jak myśleliśmy. Okazało się że byliśmy w grupie z harcerzami i harcerkami z naszego pionu metodycznego. Przewodnicy ciekawie opowiadali nam o czasach od XVII do XIX wieku. Później, starali się nauczyć nas pruskiej musztry, jednak trochę nam nie wychodziło, ale przewodnicy i tak byli z nas dumni jak na pierwszy raz. Po zajęciach podziękowaliśmy i poszliśmy (jak to harcerze) coś zjeść.

Kinga Mikulska i Wiktoria Zarówna
Hufiec ZHP Bolesławiec

Related Posts

Skip to content