15 września 2024 roku o godz.16.30 otrzymaliśmy potwierdzenie, że już wszyscy harcerze biorący udział w Rajdzie Granica na trasach nr VIII, IX i X bezpiecznie dotarli do domów. W tegorocznym rajdzie udział wzięły patrole między innymi z Wałbrzycha, Łodzi, Wrocławia, Piaseczna, Warszawy, Nowego Targu, Lubina, Ludwikowic Kłodzkich, Legnickiego Pola, Ostrzeszowa, Pleszewa, Dęblina, Stemplewa. Mieszkali w Przesiece, Szklarskiej Porębie oraz Borowicach. Po raz pierwszy w historii naszych rajdów nie wędrowali po górach. Dostosowując się do warunków atmosferycznych odkrywali Sudety poprzez aktywności między innymi: w Muzeum Karkonoskim, Dolnośląskim Centrum Sportu, Sztolnię w Jeleniej Górze, zwiedzanie elektrowni na Zaporze Pilichowickiej, w Wieży w Siedlęcinie. 

Brali udział w zajęciach sportowych, plastycznych, rękodzielniczych, spotkaniach z Harcerską Pocztą „Szaniec”. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych udało się zrealizować grę ,,Powrót do przeszłości „, gdzie odkrywaliśmy na nowo znaczenie hasła Dziś będzie pojutrze. Wieczorami odbywały się kominki integracyjne oraz spotkania z historią pod hasłem „Dziś jest pojutrze”. Jednak komunikaty z centrów kryzysowych spowodowały, że większość opiekunów zdecydowała się na wcześniejszy wyjazd. W sobotę 14 września odbyły się ostatnie apele- wręczono dyplomy i nagrody, wszyscy otrzymali rajdowe koszulki, plakietki, wyprawki. Po południu większość naszych beneficjentów wyposażona w prowiant wyruszyła do domów. Do niedzieli została część trasy X z patrolami z Legnickiego Pola, Jawora, Wrocławia, Bolesławca. Po obfitym śniadaniu wyposażeni w prowiant wyruszyli do domów. Tym samym tegoroczna edycja Rajdu Granica została ZAKOŃCZONA. 

Bardzo dziękujemy całej kadrze, prowadzącym zajęcia, tym którzy przygotowywali Miasteczko Programowe, przewodnikom sudeckim, wolontariuszom- którzy z ogromną troską odpowiedzialnie opiekowali się naszymi harcerzami z niepełnosprawnościami. Ogromne podziękowania dla Panów Kierowców naszych autokarów i busów, którzy w tych trudnych warunkach wozili uczestników. 

Projekt „Górska przygoda …” i Rajd Granica dofinansowany był ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Narodowego Instytutu Wolności, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.