Podsumowanie Harcerskiej Akcji Zimowej

Minęły ferie, a wraz z nimi HAZ. Postanowiliśmy w kilku słowach podsumować tegoroczne zimowiska w naszej Chorągwi.

To był dobry rok dla zimowisk – zimowa aura idealnie zgrała się z naszym turnusem zimowej przerwy w szkołach, w związku z czym można było korzystać ze śniegu i lodu. Łącznie zorganizowanych zostały 34 formy HAZ. Przybierały formy zimowisk, biwaków, półkolonii, ale równiez zimowiska wędrownego. Na organizację wypoczynku zimowego zdecydowały się środowiska z aż 14 hufców (na 23 działające w naszej Chorągwi)!

Łączna liczba uczestników wyjazdów to 1337 osób, a opiekę nad nimi sprawowało 129 osób kadry – kierowników, wychowawców i innych wolontariuszy.

Najdalsze wyjazdy na południe sięgały podhalańskiego Murzasichle i Zakopanego, zaś w drugą stronę – do Torunia. Na drugą stronę czeskiej granicy, do Broumova, wybrała się z biwakiem reprezentacja Hufca Ziemi Wałbrzyskiej.

Tegoroczną HAZ podsumował hm. Arkadiusz Rudolf, Komendant Chorągwi Dolnośląskiej. Poniżej nagranie:

https://fb.watch/pXkeWGwzyX/

Jeszcze raz dziękujemy kadrze za poświęcone czas i energię oraz rodzicom za zaufanie.

Z harcerskim pozdrowieniem,
Czuwaj!

Related Posts

Leave a Reply

Skip to content