Na wieczną wartę odszedł ŚP. Druh hm. Marian Torski

„Gdy umiera harcerz – nie mówi się o śmierci. Harcerz odchodzi na wieczną wartę, na wieczne czuwanie.”

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy,
że w dniu 14.01.2021 roku , w wieku 72 lat odszedł od nas na Wieczną Wartę

ŚP. Druh Harcmistrz Marian Torski

Instruktor Hufca ZHP Oleśnica. Do ZHP wstąpił w 1959 r. W swojej instruktorskiej służbie pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji. Był drużynowym, komendantem szczepu, wieloletnim komendantem Hufca Oleśnica, członkiem Rady Chorągwi  oraz zastępcą komendanta Chorągwi. Oddany instruktor i wychowawca.

Druh Marian urodził się harcerzem i chociaż w ostatnich latach nie wkładał munduru harcerskiego – został harcerzem do końca. Był zawsze pełen ciepła, uśmiechu  i życzliwości dla innych. Jego niespodziewana śmierć jest dla nas wielką stratą.

Żegnamy Cię z głębokim żalem.
Przyjaciele, komendanci  hufców i instruktorzy Chorągwi Dolnośląskiej ZHP we Wrocławiu.

Uroczystości  pogrzebowe odbędą  się  w dniu 23 stycznia 2021 roku o godz. 12.00 na cmentarzu komunalnym w Oleśnicy przy ul. Wojska Polskiego.

Related Posts

Skip to content