MOST – warsztaty komunikacji wizualnej i promocji za nami!

W weekend, 8-10.12.2023 r. 27 dzielnych uczestników z 13 dolnośląskich hufców spotkało się we Wrocławiu na warsztatach z zakresu promocji i komunikacji.

W piątek wieczorem, zaraz po przyjeździe, na warsztat został wzięty temat wizerunku ZHP w formie prelekcji. Był to jedynie przedsmak turbo-soboty, podczas której uczestnicy pogłębiali wiedzę w aż trzech obszarach związanych z promocją w harcerstwie.

Następnego dnia od rana, uczestnicy zostali podzieleni na grupy i wzięli udział w trzech blokach warsztatowych: fotograficznym, dotyczącym social mediów i o projektowaniu graficznym. Od rana praca trwała wre, a na szkolnych korytarzach trzeba było uważać na biegających fotografów, gotowych uchwycić każde warte uwagi ujęcie. Na zajęciach graficznych uczestnicy trudzili się z Katalogiem Identyfikacji Wizualnej i poznawali tajniki niezbędnika każdego harcerskiego grafika, zwanego inaczej Repozytorium Materiałów Graficznych ZHP. Natomiast na zajęciach dotyczących Social Mediów zostały podjęte dyskusje na temat harcerskich kampanii reklamowych w SM. Uczestnicy zostali zapoznani z całym przekrojem dostępnych narzędzi, których wykorzystanie przećwiczyli w praktyce. Warsztaty zostały ukończone przez wszystkich uczestników, którzy odebrali dyplomy, bogaci o nową wiedzę i umiejętności, które z pewnością wykorzystają w przyszłości. Okazja na to nadarzyła się bardzo szybko, bo dzień zakończył się planowaniem promocji wydarzenia, które odbywało się nazajutrz – czyli przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju.

I właśnie dlatego, niedziela została poświęcona praktyce. Najdzielniejsi z dzielnych uczestników wyruszyli do Prochowic, by przygotować relację z przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju, które dotarło do naszej chorągwi prosto z Zakopanem. Efekty ich pracy można zobaczyć na chorągwianym Facebooku, a także tutaj, na stronie www. Zachęcamy do jej obejrzenia!

Warsztaty zostały zorganizowane przez Chorągwiany Zespół Kadry Kształcącej “Drogowskaz” i Dolnośląski Zespół Promocji, ze wsparciem specjalistów z całej Polski – hm. Jacka Grzebieluchy, phm. Jana Olchowicza i phm. Kamila Jasińskiego – instruktorów Wydziału Komunikacji i Promocji Głównej Kwatery ZHP. Gościł u nas również hm. Tomasz Jachimek, pełnomocnik Komendantki Chorągwi Łódzkiej ds. partnerstw.

pwd. Anna Pajchrowska
(uczestniczka warsztatów)

Autorzy foto: Laurenty Siwko, Natalia Staniec, Paulina Kus, Aleksander Zid, Anastazja Rogalska,