W dniach 21-22.10.2023  odbyły się Manewry Techniczno-Obronne, w których udział wzięło łącznie 259 osób.

W ramach Manewrów Techniczno-Obronnych Chorągwi Dolnośląskiej 2023 odbyły się następujące konkurencje:

1. Zawody wspinaczkowe

2. Mistrzostwa strzeleckie

3. Gry ratownicze.

4. Zawody na orientację.

5. Gry survivalowe.

6. Zawody łącznościowe.

Manewry podzielone były na dwie osobne gry dla  kategorii wiekowych: Harcerze Starsi + Wędrownicy w sobotę  i harcerze w niedzielę. Ci starsi musieli zmagać się z trudnym terenem post apokaliptycznych pustkowi w okolicy podwrocławskiego Gajkowa. Ich zadaniem było uzbroić granat, obserwować kluczowe punkty zajęte przez wroga oraz stoczyć bitwę paintballową.

Po grze, podczas wieczornego ogniska obrzędowego poznaliśmy zwycięzców:

1. Miejsce patrol SITHOTROLE

2. Miejsce patrol INVICTUS I

3. Miejsce patrol TARGET

W niedzielę harcerze młodsi wzięli udział w grze terenowej, w trakcie której zapoznali się z obsługą markera paintball i musieli trafić do celu, wspinali się na ściance wraz z zabezpieczeniem, walczyli na miecze i przeprawili się łodzią na drugą stronę rzeki. Po trudnych bojach w deszczu, patrole miały jeszcze do rozegrania zawody krótkofalarskie. O 16:00 odbył się apel, podczas którego ogłoszenia zostali zwycięzcy:

1. Miejsce patrol CORAX

2. Miejsce patrol ACCIPITER

3. Miejsce patrol KUMPLE KRÓLIK

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Related Posts

Leave a Reply

Skip to content