Harcerze uczcili pamięć policjantów zamordowanych przez NKWD

W 79 rocznicę harcerze Chorągwi Dolnośląskiej z hufca Wrocław Wschód uczcili pamięć policjantów zamordowanych przez NKWD w Kalininie (obecnie Twer) i innych miejscach kaźni. W uroczystości oddającej hołd pomordowanym, która odbyła się 5 kwietnia br. przy ul. Wittiga we Wrocławiu, gdzie znajduje się Kościół rzymskokatolicki pw. NMP Matki Bożej Pocieszenia, uczestniczyli m.in. Skarbnik Chorągwi Dolnośląskiej ph. Dawid Stec, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Robert Frąckowiak, kadra kierownicza Dolnośląskiej Policji, przedstawiciel Wojewody Dolnośląskiego – Pan Damian Mrozek, Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej – dr Andrzej Drogoń oraz przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r.

 

Podczas uroczystości odbyła się wspólna modlitwa ekumeniczna, doszło do okolicznościowych wystąpień oraz odbył się koncert artystyczny z udziałem dolnośląskiej Orkiestry Policyjnej i Chóru Oktoich. Następnie proboszcz parafii ojciec Damian poprowadził modlitwę za zamordowanych policjantów II RP oraz zmarłych członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku.

Related Posts

Skip to content