ZHP Chorągiew Dolnośląska przystąpiła do realizacji zadania  „Harcerska służba  braterstwa” , którego celem jest przygotowanie i dostarczenie paczek z artykułami spożywczymi/chemii gospodarczej/środków ochrony osobistej  dla łącznie 60 kombatantów i osób represjonowanych

Każdy wolontariuszy uczestniczący w projekcie, a wchodzący w skład zespołów dostarczających zakupy będzie miał dodatkowe zadanie polegające na przeprowadzeniu krótkich wywiadów z  beneficjentami.

Dzięki spotkaniu młodych ludzi (harcerzy i instruktorów) z kombatantami czy byłymi opozycjonistami – harcerze poszerzą wiedzę o historii Polski, a kombatanci oraz osoby represjonowane będą mogli przekazać swoje wspomnienia i doświadczenia kolejnemu pokoleniu Polaków.

Młodzież uczestnicząca w zadaniu wykona następujące:

  1. Zakupy spożywcze – 1 na dwa tygodnie (3 x w zadaniu)
  2. Zakupy środków chemicznych i odkażających (1 w zadaniu)
  3. Będzie rozwozić przygotowane zakupy/paczki do domów kombatantów.

W projekcie uczestniczą harcerze i instruktorzy ZHP z hufców: Jawor, Powiatu Trzebnickiego, Świdnicy , Zgorzelca, Lubina.

Zadanie finansowane jest w kwocie 30 000,00 zł ze środków Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Related Posts

Skip to content