Betlejemskie Światło Pokoju wędruje już po Dolnym Śląsku

Dolnośląscy harcerze podczas wczorajszej Mszy Świętej odebrali płomień Betlejemskiego Światła Pokoju i pojechali do swoich miast i wsi przekazywać dalej harcerski znak pokoju. „Odważnie twórzmy pokój” to hasło tegorocznej sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju, które co roku, od trzydziestu lat ogrzewa serca, łączy ludzi i narody. 

Przed uroczystością przekazania Światła, 300 zuchów i harcerzy wzięło udział w edukacyjnym spacerze po Wrocławiu, podczas którego poznali stolicę Dolnego Śląska jako miasto spotkań, współtworzone przez wiele narodów, kultur i wyznań. Harcerze odkrywając wielowątkową historię miasta i różnorodność jego mieszkańców, zrobili pierwszy krok do stania się ambasadorami przyjaźni, gotowymi do nawiązywania dialogu z przedstawicielami innych kultur i środowisk.

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć na Facebooku.

ZDJĘCIA

 bsp_www

Related Posts

Skip to content