W tym roku już 38. raz Poczta Harcerska 28 Wrocław -„SZANIEC” przeprowadza Akcję Pamięć, której celem jest upamiętnienie wrocławskich miejsc i mogił osób związanych z działalnością patriotyczną i harcerską.
Do pomocy naszej Poczcie przyłączyli się harcerze z Hufca ZHP Wrocław im. Polonii Wrocławskiej, którzy tworzyli chorągiewki pamięci oraz zadbali o to, by miejsca pamięci i groby instruktorów były należycie zadbane.
Wynikiem Akcji Pamięć jest ok. 300 odwiedzonych pomników (Katyński, Obrońców Lwowa), tablic oraz grobów instruktorów ZHP, harcerzy, członków Szarych Szeregów, członków Polonii Wrocławskiej i innych ludzi zasłużonych. Harcerze wraz z instruktorami Poczty Harcerskiej w tych miejscach złożyli chorągiewki pamięci oraz znicze, na których widniały krzyże harcerskie.
Fotorelacja dostępna tutaj