Nabór do ZHP

Nabór do jednostek harcerskich Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Jeśli zaglądasz na tą stronę, znaczy rozważasz rozpoczęcie przygody harcerskiej

swojej bądź swoich bliskich
Wyjaśnijmy na początek: Jeśli jesteś starsza/-y niż 21 lat, to możesz brać udział w ruchu harcerskim jako członek kręgu akademickiego (dla studentów) lub jako wolontariusz – tym samym odsyłamy Cię do strony o naszych wędrownikach a jeśli chcesz dołączyć do służby na rzecz harcerstwa – skontaktuj się!

hm. Zbigniewem Nowakiem

Członek Komendy Chorągwi ds. pracy z kadrą

Adres mailowy

ksztalcenie@dolnoslaska.zhp.pl

Nabór do harcerstwa będzie dotyczyć Ciebie

Swoich dzieci, rodziny bliższej i dalszej? Tutaj wyjaśnimy pokrótce, z czym to się będzie wiązać.
Związek Harcerstwa Polskiego działa na terenie województwa dolnośląskiego jako Chorągiew Dolnośląska ZHP. Chorągiew dzieli się na jednostki zbliżone do powiatów, które nazywamy hufcami. Aktualnie mamy na Dolnym Śląsku 23 hufce. W każdym z hufców działają drużyny harcerskie i gromady zuchowe. Czym to się różni? Wiekiem uczestników (i wieloma innymi szczegółami, ale dla Was najbardziej interesujący jest wiek), a działa to następująco:
Zuchy działają w gromadach zuchowych, harcerze i harcerze starsi w drużynach harcerskich, a wędrownicy w drużynach i patrolach wędrowniczych. Jeśli więc poszukujesz drużyny, zawsze podawaj informację o interesującej Cię grupie wiekowej.

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

CZY WIESZ, ŻE...

Corocznie w obozach harcerskich bierze udział ponad 85 000 osób.