27 września – rocznica powstania Podziemnego Państwa Polskiego

27 września 2018 r. w rocznicę powstania Podziemnego Państwa Polskiego oraz utworzenia Szarych Szeregów przedstawiciele ZHP Chorągwi Dolnośląskiej wzięli udział w uroczystości z okazji nadania imienia                            płk. dra Jerzego Woźniaka Sali Kolumnowej Urzędu Województwa Dolnośląskiego.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pana Wojewody Pawła Hreniaka, po którym głos zabrał Dyrektor oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu dr Andrzej Drogoń oraz syn płk. Jerzego Woźniaka – Olaf Woźniak. Całość uroczystości została wzbogacona o występ artystyczny uczniów ze szkoły Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych.

Jerzy Stanisław Woźniak – ur. 8 listopada 1923 w Krakowie, zm. 12 kwietnia 2012 we Wrocławiu) – polski żołnierz i lekarz, więzień polityczny PRL, a w latach 2001–2002 kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.W 1989 był członkiem założycielem Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, twórcą jego struktur na terenie Wrocławia. Był wiceprzewodniczącym regionu dolnośląskiego. Od 1997 do 2001 sprawował funkcję zastępcy kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w rządzie Jerzego Buzka, zaś od 12 października 2001 do 21 listopada 2001był jego kierownikiem. Zasiadał w Radzie do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, wcześniej był jej przewodniczącym.