Wychowanie do wartości – „Idziemy w jasną …”

Komenda Chorągwi Dolnośląskiej zaprasza do udziału w konferencji pt. Wychowanie do wartości – „Idziemy w jasną …”

Konferencja odbędzie się 25.09.2019r.

Miejsce: Wrocław, ul. Skarbowców 8a

Konferencja skierowana jest do:
Dyrektorów szkół i placówek oświatowych
na terenie Dolnego Śląska
kadry instruktorskiej organizacji harcerskich, nauczycieli przedmiotów humanistycznych, wychowawców klas, opiekunów Samorządu Uczniowskiego, opiekunów Szkolnych Klubów Wolontariatu oraz zainteresowanych tematem.

8.00 – 9.00 – Rejestracja uczestników
9.00 – 9.30 – Wystąpienia:
Marcin Krzyżanowski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Jerzy Komorowski – Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego
dr Jolanty Horyń – Dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Jadwiga Tulicka „Wychowanie do wartości… Świadkowie historii”
9.30 – 11.15 sesja I
Filary wychowania dzieci i młodzieży
moderator Prof. dr hab. Katarzyna Dojwa – Turczyńska
Instytut Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego

• Roman Kowalczyk – Dolnośląski Kurator Oświaty – „Rys wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży w Polsce”
• Paweł Grąbczewski – Straż Miejska Wrocławia: „ Rola seniora w społeczności lokalnej Wrocławia”
• Renata Mauer – Różańska: „Bohaterscy sportowcy”
• Magdalena Szymerowska – Fundacja Wspólnota Pokoleń i Robert Pieńkowski LO XVII i Radny Rady Miejskiej Wrocławia – „Spotkania ze świadkami historii”
• Katarzyna Kaźmierczak – Fundacja „Sensoria”, kampania BohaterON-włącz historię!
• Przemysław Wilkoszewski – Fundacja „Akademia Rozwoju” – Projekt Stu Bohaterów na Stulecie Niepodległości ma twarz zwykłych Ludzi”

Panel dyskusyjny: dyrektor szkoły, opiekun Samorządu Uczniowskiego, opiekun Klubu Wolontariatu
/moderator Jolanta Szwedowska/

Oferta szkoleniowa DODN: Zygmunt Korzeniewski, Paweł Nowak, Lech Stempel, ks. Piotr Sierzchuła, Maria Jankowska /moderator Jan Lewandowski/