Betlejemskie Światło Pokoju Dolnego Śląska 2018

W ubiegłą niedzielę odbyło się największe harcerskie wydarzenie tego roku!

16 grudnia Wrocław został opanowany przez blisko tysiąc Zuchów, Harcerzy, Wędrowników, Instruktorów i Drużyny Nieprzetartego Szlaku, którzy przybyli z 28 dolnośląskich hufców.

Rankiem rozpoczęła się specjalnie przygotowana dla każdej grupy metodycznej Gra Miejska po Wrocławiu. Tym sposobem Zuchy miały okazję zorganizować przyjęcie dla pracowitych elfów, Harcerze i Harcerze Starsi poznawali Historię Niepodległej Polski, a Wędrownicy przemierzając wrocławskie ulice, mieli okazję wykonać służbę na rzecz innych. Dzięki uprzejmości kilkunastu wrocławskich instytucji, uczestnicy mieli okazję lepiej poznać Stolicę Dolnego Śląska. Po ukończeniu wszystkich zadań, każdy z nich otrzymał pamiątkową odznakę, stworzoną specjalnie na tę okazję. Po chwili odpoczynku i ciepłym obiedzie przyszedł czas na główną atrakcję tego dnia.

Po raz pierwszy Uroczysta Msza i Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju odbyło się w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim. Podczas Mszy mogliśmy usłyszeć Chór złożony z najpiękniejszych głosów z całego Dolnego Śląska. Po pięknej Homilii nawiązującej do tegorocznego hasła Betlejemskiego Światła Pokoju „Światło, które łączy” nastąpiło uroczyste przekazanie Światła delegacji każdego z Hufców.

To było naprawdę wyjątkowe wydarzenie!

Mamy nadzieję, że Światło trafi w najdalsze zakątki Dolnego Śląska.

Related Posts

Skip to content