Koniec szkoły – początek wakacji

Za nami kolejny szkolny rok nauki i pracy. Wyjątkowy z uwagi na pandemię koronawirusa COVID-19 która od marca zakłóciła naukę i systematyczne spotkania podczas zuchowych i harcerskich zbiorek. Zuchom, harcerzom, instruktorom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną służbę, za systematyczne zdobywanie sprawności i stopni, za niezapomniane przygody, za niesienie chętnej pomocy w trakcie izolacji społecznej. Po dziesięciu miesiącach nadszedł wyczekiwany przez wszystkich czas wakacji. Harcerska Akcja Letnia 2020 w czasie trwającej nadal pandemii również z trudnymi do zniesienia obostrzeniami będzie inna niż dotychczasowe. Wierzymy jednak, że wszyscy wykorzystają je do rodzinnego odpoczynku, do wspierania pasji i zainteresowań, do zabaw i przygód w otoczeniu przyrody.

Życzymy Wam udanego wypoczynku, radości z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody.

Zuchy, Druhny i Druhowie chcemy Wam przypomnieć kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:

· pamiętajcie o telefonie alarmowym – numer alarmowy: 112;

· noście maseczki/przyłbice w miejscach wskazanych

· przestrzegajcie dystansu społecznego

· myjcie często ręce

· bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu – noście drobne elementy odblaskowe na Waszej odzieży i plecakach;

· myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań w miejscach zabaw i odpoczynku;

· przestrzegajcie poleceń ratowników wodnych, osób odpowiadających za bezpieczeństwo i zwracajcie uwagę na znaki ostrzegające przed niebezpieczeństwem;

· używajcie kasków chroniących głowę – na rowerze, rolkach, hulajnogach, itp.

Wszyscy zdrowi, wypoczęci i radośni wróćcie po wakacjach.

Komenda Chorągwi Dolnośląskiej ZHP