phm. Julia Jeleń-Kryjom

Członkini komendy ds. programu

Biogram

Posiadane przeze mnie doświadczenie:

W moim życiu przenikają się różne sfery, ale wszystkie związane z jednym: ludźmi. Harcerstwo, do którego dołączyłam w gimnazjum, szybko uzmysłowiło mi co chcę robić w życiu: pracować z ludźmi. Tego „jak?” – dowiadywałam się z czasem. I wciąż odkrywam nowe pola, na których mogę to robić. Czego jeszcze się tu nauczyłam? Że najbardziej w tej pracy z ludźmi lubię organizować z nimi i dla nich wydarzenia. Od zbiórek, przez biwaki i obozy, po kursy i wydarzenia hufcowe, chorągwiane, a nawet międzynarodowe.

Co tak lubię w tych wydarzeniach? To, że mogę poznawać niesamowitych ludzi. Że razem z nimi staję w różnych sytuacjach i uczę się rozwiązywać problemy. To, że widzę, jak nasza praca przekłada się na zadowolenie uczestników. I to, że sama się przy tym świetnie bawię.

Studiowałam na Wydziale Nauk Społecznych. Dzięki studiom mogłam rozwijać swoje umiejętności o teorie. A teorię testować na bieżąco w pracy z ludźmi.

Od 2014 roku, od początku, uczestniczę w tworzeniu wrocławskiej Trasy IV na Rajdzie Granica. Początkowo jako członkini sztabu, obecnie jako jej komendantka.

W 2016 roku miałam niesamowitą przyjemność stanąć przed wyzwaniem koordynacji jednego z obszarów programowych CEJ – warsztatów artystycznych. Było to trudne zadanie, ale też ogromna możliwość rozwoju.

W swoim hufcu pełnię funkcję komendantki. Razem z komendą wspieram działania naszych jednostek. Wcześniej byłam skarbniczką hufca. W działaniach na polu hufca staram się odpowiadać na potrzeby środowiska i dbać o budowanie wspólnoty instruktorskiej. Działam również w Referacie Starszoharcerskim Chorągwi, angażując się w jego działania, tworząc wydarzenia dla programowców oraz drużynowych. W zeszłym roku wspólnie podjęliśmy się m.in. organizacji kursu drużynowych starszoharcerskich oraz trasy na Zlocie Chorągwi. Jestem również członkinią HZKK „Zarzewie”, w którym od 2016 roku współorganizuję kursy przewodnikowskie i warsztaty dla kadry.

Zawodowo też zajmuję się podobnymi tematami.

Z końcem 2021 roku założyłam własną firmę – Labę. Zajmuję się w niej animacjami, głównie na mniejszych imprezach firmowych, podczas festiwali czy innych wydarzeń. To miejsce, w którym realizuję własne pomysły, tworzę przestrzeń, w której dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność.

Od niedawna pracuję również jako Koordynatorka Projektów w Volley Wrocław. Moimi zadaniami jest przygotowywanie aktywności, głównie skierowanych do uczniów szkół, które wzbudzają i rozwijają ich zainteresowanie siatkówką.​​

Kalendarium

2013-Present
CTO, Senior Software Engineer of Apple Co.
2008-2013
Senior Software Development, Project Manager, Cisco Network
2000-2008
Team Leader, Software Design and Development, Asus
1997-2000
Massachusetts Institute of Technology, Computer Engineering

Główne zadania:

W komendzie przede wszystkim moim zadaniem będzie dbanie by wydarzenia Chorągwiane były planowane w taki sposób by wspierały procesy wychowawcze w gromadach i drużynach (gwiazdki i stopnie) oraz wzmacniały postawy.

 

Głównymi moimi zadaniami w komendzie będzie m.in.:

 • Zbudowanie relacji z programowcami hufców.
 • Realizacja uspójnionego programu Chorągwi.  
 • Podwyższenie jakości programowej i organizacyjnej przedsięwzięć.
 • Realizację działań, które rozwiną stałe elementy pracy wychowawczej (służba, system małych grup, praca z radami drużyn, praca z przybocznymi, wychowanie ekonomiczne, wychowanie duchowe)

W zakresie moich obowiązków będzie m.in.:

 • Nadzorowanie pracy Dolnośląskiego Referatu Nieprzetartego Szlaku,
 • Nadzorowanie pracy Dolnośląskiego Referatu Starszyzny i Seniorów,
 • Nadzorowanie pracy Dolnośląskiego Inspektoratu Ratowniczego, 
 • Nadzorowanie pracy Dolnośląskiego Zespołu specjalności,
 • Nadzorowanie pracy Dolnośląskiego Zespołu zagranicznego, 
 • Nadzorowanie pracy Poczty Harcerskiej SZANIEC, 
 • Nadzorowanie pracy Sztabów wydarzeń oraz nadzór nad wydarzeniami (Zlot Chorągwi, Rajd GRANICA, BŚP, MTO, Intercamp 2024),
 • Nadzorowanie tworzenia i wdrażania poradnictwa,

Kontakt:

Email : julia.jelen-kryjom@zhp.pl

Skip to content