Hufiec ZHP w Legnicy zaprasza na wyjątkowy Rajd, na którym każdy sam wybiera nagrodę,
a nawet rodzaj pieczywa na śniadanie na trawie ?

Harcerski RAJD MARZANNA 2023 odbędzie się pod hasłem “Bitwy pod Legnicą. GRYwalizacja
i Sport” w Legnickim Polu od 24 do 26 marca 2023 r.
Przygotowaliśmy się na 150 uczestników, których zapraszamy do współzawodnictwa w różnych dyscyplinach sportowych oraz na trasie biegu harcerskiego “Szlakiem Bitwy 1241 r. pod Legnicą”.

Regulamin i program Rajdu znajdują się tutaj: https://www.legnica.zhp.pl/?page_id=147
Uczestnicy wezmą udział m.in. w rozgrywkach planszówkowych, symultanie warcabowej z arcymistrzem Polski, zawodach łuczniczych, strzeleckich, konkursie rzutów do kosza i rzutów karnych.
Odwiedzą Muzeum Bitwy Legnickiej oraz przejdą trasę jej szlakiem z Legnickiego Pola do Legnicy, na której wykażą się swoimi umiejętnościami w zakresie technik harcerskich.
Kulminacyjnym punktem Rajdu będzie topienie Marzanny w Wierzbiaku.
Rajd będzie okazją do zdobycia Odznaki Krajoznawczej Legnickie Pole!
Dla gromad zuchowych i drużyn Nieprzetartego Szlaku istnieje możliwość wzięcia udziału tylko w sobotniej części Rajdu.
Zapraszamy również na FB Rajdu! KLIK
Rajdowi patronują Starosta legnicki, wójt Legnickiego Pola, komendant Chorągwi Dolnośląskiej ZHP oraz Radio Plus (www.legnica.fm).

Czuwaj!