Betlejemskie Światło Pokoju 2022

“Nieś w sobie Płomień, którego Betlejemskie Światło Pokoju jest znakiem, nieś nie tylko w grudniu i nie tylko od Święta. Bądź uczciwym harcerzem, który słowa Przyrzeczenia Harcerskiego wypełnia treścią i się im nie sprzeniewierza. Dla którego Prawo Harcerskie jest kodeksem postępowania i sposobem na rozwiązywanie problemów i dylematów. W Betlejem rozpaliło się przed dwoma tysiącami lat Światło dla Ciebie, teraz w znaku Betlejemskiego Światła Pokoju trafia w twoje ręce. Strzeż go jak najcenniejszego skarbu i pomnażaj, dzieląc się z innym.”
11 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do stolicy Dolnego Śląska. Z tej okazji we Wrocławiu odbyła się gra miejska, w której wzięły udział zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy. Poznali oni ideę Betlejemskiego Światła Pokoju. Po grze dotarli pod Kościół Garnizonowy, gdzie rozpalone zostało ognisko, przy którym można było się ogrzać oraz zaczerpnąć betlejemskiego ognia.
Podczas uroczystej Mszy Świętej ogień został przekazany przez Komendanta Chorągwi Dolnośląskiej hm. Arkadiusza Rudolfa do Parafii rzymskokatolickiej pw. św. Elżbiety Węgierskiej na ręce Bp Macieja Małygi oraz na ręce komendantów hufców. W ten sposób Światło rozpoczęło swoją sztafetę po terenie Dolnego Śląska.
Dziękujemy wszystkim za obecność i służbę podczas tego wspaniałego dnia.
Przekazujcie Światło dalej i pamiętajcie, że jest to również Światło dla Ciebie.
Do zobaczenia!
Czuwaj!
   
Zdjęcia: Zbigniew Warzyński, Szymon Czupyk, Julita Szlama

Related Posts

Skip to content