HARCERSKA POCZTA TRAMWAJOWA SPECJALNA 4.06.2022     

                                                                   ZLOT CHORĄGWI DOLNOŚLĄSKIEJ ZHP

                                                                 HARCERSKA POCZTA TRAMWAJOWA SPECJALNA           

  WROCŁAW 04.06.2022

W deszczowe popołudnie 4 czerwca 2022 roku z ulicy Grabiszyńskiej we Wrocławiu, dokładniej z przystanku tramwajowego Centrum Historii Zajezdnia ruszył zabytkowy wóz tramwajowy „GUSTAW”. Ruszył dzięki zgodzie Pana Prezesa MPK we Wrocławiu, a przyczynił się do tego Komendant Hufca ZHP Wrocław im. Polonii Wrocławskiej.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale w tym tramwaju z „obstawą” 88 Wrocławskiej Gromady Zuchowej „Liski Urwiski”  był przewożony worek Poczty Polskiej z przesyłkami pocztowymi ostemplowanymi Datownikiem Okolicznościowym Poczty Polskiej wprowadzonym do obiegu z okazji Zlotu Chorągwi Dolnośląskiej ZHP.

Zuchy „strzegły” drogocennego worka z przesyłkami oraz dwóch osób odpowiedzialnych za dostarczenie jego do Urzędu Pocztowego na wrocławskim rynku. Po oficjalnym przekazaniu przesyłek, zostały one ostemplowane specjalnym stemplem „Harcerskiej Poczty Tramwajowej” i datownikiem dziennym. Osobami pod ochroną Zuchów były: Regionalny Koordynator Poczty Polskiej ds. Filatelistyki i Naczelnik Poczty Harcerskiej nr 28 „Szaniec”. Zuchy wywiązały się z zadania celująco, worek z przesyłkami dotarł na pocztę, przesyłki zostały ostemplowane, osoby eskortowane są całe i zdrowe.

        

W tym samym czasie na terenie zlotowym czynne było jeszcze stoisko Urzędu Pocztowego Wrocław 1, a obok niego stoisko Poczty Harcerskiej nr 28 „Szaniec”. Ale to nie był koniec atrakcji. Pod „namiotami” były prowadzone dla uczestników zlotu zajęcia z pisania na maszynie, wycinanie pieczątek z ziemniaka i lakowanie przesyłki pocztowej. Pieczę nad tymi zajęciami mieli Instruktorzy Hufca ZHP Wrocław im. Polonii Wrocławskiej (w tym Naczelnik PH nr 159 „Harcownicy”). Obok namiotu z zajęciami praktycznymi zainstalowała się „Kawiarenka Instruktorska”, której gospodarzem był Instruktor Hufca ZHP Wrocław – Południe.

hm. Marek Stochmiałek – Naczelnik Poczty Harcerskiej nr 28 „Szaniec”

 

       

Related Posts

Skip to content