Betlejemskie Światło Pokoju już na Dolnym Śląsku

„Światło z Betlejem nową światu da nadzieję…” – od lat śpiewamy w grudniu każdego roku, przekazując Betlejemskie Światło Pokoju. Z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem sztafetą skautową dotarło „Światło Nadziei” do Wrocławia. 12 grudnia w kościele św. Marcina na Ostrowie Tumskim kapelani phm. Daniel Rydz oraz Andrzej Obuchowski odprawili uroczystą mszę św. Po niej uczestnicy uroczystości stanęli przy kościele w kręgu. Tym razem od płomienia Betlejemskiego Światła Pokoju zapaliliśmy harcerskie ognisko i przy nim reprezentacje hufców z rąk hm. Doroty Kołakowskiej Komendantki Chorągwi Dolnośląskiej ZHP odebrały Betlejemskie Światło Pokoju 2021. W uroczystościach wzięli udział i odebrali Światło również harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Skauci Króla. Uroczystości przekazania Światła Nadziei na Dolnym Śląsku rozpoczęły się już w niedzielę 12 grudnia i potrwają do dnia Wigilii Bożego Narodzenia.

fot. hm. Zbigniew Warzyński

Related Posts

Skip to content