Warsztaty dla kadry programowo-metodycznej i NS

W dniach 9-11 października 2020 w Schronisku Górskim „Głodówka” w Bukowinie Tatrzańskiej odbyły się warsztaty kadry dolnośląskich referatów metodycznych i zespołów programowych, promocji oraz warsztaty kadry drużyn NS.

W ramach warsztatów odbyły się m.in. zajęcia na temat planowania pracy, aktywizujących formach pracy z dzieckiem niepełnosprawnym, podstawowych znaków w języku migowym. Zespoły planowały zadania na najbliższy czas, rozmawiali o motywacji i komunikacji oraz wymieniali się doświadczeniami ze swoich środowisk. Wyjazd był też okazją do lepszego poznania się nawzajem i wypracowania pól wzajemnej współpracy.

Nie obyło się bez krótkiej górskiej wędrówki na Polanę Rusinową i Wiktorówki. Górska atmosfera sprzyjała także powrotowi do historii zapoczątkowanych przez Olgę i Andrzeja Małkowskich, których mogiłę  odwiedzono na Nowym Cmentarzu w Zakopanem, gdzie oddaliśmy hołd twórcom harcerstwa polskiego zapalając znicze.

Zapraszamy Was do obejrzenia fotorelacji z warsztatów i wędrówki, a przy okazji uchylamy rąbka tajemnicy- już niedługo Referaty i  Zespoły Chorągwi Dolnośląskiej ZHP zaproszą Was na działanie metodyczne, które zaangażuje wszystkie środowiska – szczegóły pojawią się tu niebawem.

Warsztaty były dofinasowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji osób Niepełnosprawnych oraz programu ROHiS.

\

Related Posts

Skip to content