W dniu 23 lutego w Warszawie odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Myśli Braterskiej podczas, której 7 drużynowych z hufca Karkonoskiego, Wrocław, Środa Śląska, Kłodzko oraz Powiatu Trzebnickiego Chorągwi Dolnośląskiej odebrało listy pochwalne z rąk Naczelniczki ZHP hm. Anny Nowosad

Cała gala byłą podzielona na trzy etapy. Pierwszy z nich obejmował inspirujące historie z życia instruktorów, głównie drużynowych, ale nie tylko. Pierwsi wystąpili instruktorzy z Chorągwi Śląskiej ZHP – phm. Krzysztof Kasperek i pwd. Magdalena Pałek – którzy opowiedzieli piękną historię o ziarenku piasku i projekcie zrealizowanym ze swoją drużyną.

Druga prelegentka – Agnieszka Barwicka – była drużynowa i komendantka szczepu – opowiedziała o tym, jak ważne jest wychowanie harcerskie i jak bardzo wartościowe jest bycie harcerzem. Kolejna historia, tym razem obecnej drużynowej, pwd. Weroniki Marasik z Chorągwi Krakowskiej ZHP, dotyczyła tego, jak wielkim autorytetem jest dla harcerzy ich drużynowy. To wystąpienie było przepełnione własnymi doświadczeniami, a słowa płynące prosto z serca drużynowej, będącej na funkcji już 6 lat, naprawdę wzruszyły zebranych.

Następne wystąpienie dotyczyło spełniania marzeń, podróżowania i odkrywania świata mimo życiowych utrudnień. To właśnie Jasiek Mela, choć nie jest harcerzem to swoją historią udowadnia, że wystarczy tylko chcieć, by osiągnąć swoje ideały. Ostatnim prelegentem był drużynowy – hm. Jacek Smura z Chorągwi Stołecznej ZHP. Wygłosił przemówienie, w którym zwrócił uwagę na rolę drużynowego, który jest niezwykle ważny w rozwoju harcerzy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym drużynowym.

Related Posts

Skip to content