Piesza Pielgrzymka do Santiago de Compostela Nieprzetartego Szlaku

Po wyprawach do Rzymu, Wilna, Szkocji, Czech, Austrii  harcerze ze Szczepu Nieprzetartego Szlaku „Niezłomni” Hufiec Wrocław Południe, Chorągiew Dolnośląska zapragnęli się zmierzyć z czymś trudniejszym i wyruszyli na pieszą pielgrzymkę do Santiago de Compostela. Do czterech harcerzy
z Wrocławia dołączyła harcerka z 425 drużyny „Płomienie” z Warszawy- Chorągiew Stołeczna. Opiekę nad nimi sprawowało 3 instruktorów oraz 3 osoby kadry wspomagającej.Przez 5 dni przeszli szlakiem francuskim 111 km od Sarri przez Portomarin, Palas de Rei, Arzua, O Pedruzo do Santiago de Compostela. Tam zakończyli pielgrzymkę mszą św. Otrzymali zaświadczenie o odbyciu pielgrzymki
a następnie udali się do punktu 0 „Camino” na przylądku „Końca ziemi”-Finisterre. W siódmym dniu wyprawy udali się do Madrytu, gdzie poznaliśmy najciekawsze miejsca stolicy Hiszpanii a następnie samolotem wrócili do Wrocławia.

Related Posts

Skip to content