Zakończył się 41. Zjazd Nadzwyczajny ZHP

26 i 27 października w Warszawie odbywał się 41. Zjazd Nadzwyczajny ZHP. Podczas drugiego dnia zjazdu uczestnicy zdecydowali o wprowadzeniu zmian do kilku uchwał, które zostały przyjęte na poprzednim, 40. Zjeździe ZHP. Przyjęta została również uchwała o sposobie prowadzenia dyskusji instruktorskiej w ZHP.

41. Zjazd Nadzwyczajny ZHP zdecydował m.in. o zmianie w uchwale dotyczącej Ruchu Przyjaciół Harcerstwa, mundurów w ZHP, zasadzenia 100 ha lasów oraz etyki środowiskowej. Podjął również uchwałę o sposobie prowadzenia dyskusji instruktorskiej w ZHP. Prace nad mianami uchwał poprzedniego zjazdu poprzedziła dyskusja w grupach praca z kadrą i program oraz zarządzanie i finanse. Podczas drugiego dnia zjazdu obradowano również o transparentności oceniania i wynagrodzeń w Głównej Kwaterze ZHP i komendach chorągwi.

41. Zjazd Nadzwyczajny ZHP został zwołany w terminie 26-27 października w Warszawie, przez przewodniczącego ZHP hm. Dariusza Supła na wniosek 6 komend chorągwi.

 

 

Related Posts

Skip to content