Kurs Dla Metodyków Chorągwianych Metodyk!

Druhny i druhowie,

 

Zapewne termin kursu dla metodyków chorągwianych pod nazwą Metodyk! Chorągwie już od dawna zapisany jest w waszych kalendarzach (chodzi tu o kurs, który z przyczyn organizacyjnych nie odbył się wiosną 2019 i został przełożony na weekend 15-17 listopada). Dziś, z przyjemnością przekazuję Wam informator kursu (Link do zgłoszeń: https://tiny.pl/tl97x, czekamy na nie do 2 listopada 2019 roku). Proszę o przekazanie tej informacji dalej, jako, że zgodnie z przyjętym założeniem Wydział Wsparcia Metodycznego nie prowadzi otwartej promocji, ani rekrutacji na ten kurs – korzystamy wyłącznie z kontaktu poprzez strukturę. Zachęcam do przypomnienia o kursie osobom, które zgłosiły się z waszych chorągwi na termin wiosenny, a także tym, którym wówczas nie pasował termin. Oczywiście, jeśli w międzyczasie pozyskaliście do referatów metodycznych lub zespołów programowo-metodycznych nowe osoby to zaproszenie jest również dla nich.

 

Będąc w temacie wsparcia metodycznego i programowego chciałabym poinformować druhny i druhów, że 9 października został opublikowany materiał poradnikowy Komentarz do dokumentu “Wsparcie metodyczne i programowe kadry w Związku Harcerstwa Polskiego”, który można znaleźć tu: http://cbp.zhp.pl/cfhu4. Zawiera on uzupełniające majowy dokument przyjęty przez Główną Kwaterę praktyczne rady i wyjaśnienia przydatne kadrze hufców i chorągwi. Wraz z jego opublikowaniem zakończył się czas prac grupy koncepcyjnej ds. wsparcia programowo-metodycznego, jaka działała na styku wydziałów centralnych i komend i kadr chorągwi od stycznia 2018 roku (więcej informacji na temat prac grupy można znaleźć tu: https://zhp.pl/hub-gk/kadra-programowa-i-metodyczna/).

Informator: informator_metodyk_choragwie_2019 (2)

Related Posts

Skip to content