Mijają już prawie pierwsze dwa tygodnie wakacji, więc pora podzielić się tym, co dzieje się u dolnośląskich harcerzy.

Według zgłoszeń przekazanych Komendzie Chorągwi obecnie na 26 placówkach wypoczynku letniego przebywa łącznie ponad 2100 zuchów, harcerek i harcerzy wraz z kadrą instruktorską.

Nasi harcerze najchętniej wyjeżdżają na bazy zlokalizowane w lasach nad jeziorami. Obecnie trwają obozy harcerskie Chorągwi Dolnośląskiej ZHP między innymi: w Zaborówcu – jezioro Przemęckiego Parku Krajobrazowego, na bazie Hufca ZHP Legnica; w Lginiu nad jeziorem Lgińsko – baza Hufca ZHP Powiatu Trzebnickiego; Wilcze na jeziorem Wilcze – baza Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej, Krzeczkowie nad jeziorem Niesłysz – baza Hufca ZHP Wrocław,
w Niesulicach nad  jeziorem Niesłysz – baza Hufca ZHP Świdnica, w Wygnańczycach nad jeziorem Dębie – baza Hufca ZHP Lubin.

Wiele drużyn wybrało harcerskie bazy nad morzem, w tym między innymi: w Pobierowie na bazie Hufca ZHP Łagiewniki, w Rogowie na bazie Hufca ZHP Lubań, w Rozewiu na bazie Hufca ZHP Jawor, w Stilo na bazie Hufca ZHP Głogów, w Pobierowie w Ośrodku Kolonijnym Chorągwi, w Lubiatowie na bazie Hufca ZHP Oława, w Białogórze na bazie Karkonoskiego Hufca ZHP w Jeleniej Górze.

Są też drużyny, które tradycyjnie organizują samodzielne obozy w lasach z dala od większych miejscowości czy popularnych szlaków – to między innymi drużyny i szczepy Hufca ZHP Bolesławiec.

Kilka drużyn wybrało Bazę Chorągwi Dolnośląskiej w Czarnej Górnej w Bieszczadach.

Wszystkim życzymy wspaniałych przygód, zdobycia wielu sprawności, poznania nowych przyjaciół oraz słońca każdego dnia. Bezpiecznych wakacji Harcerskiej Akcji letniej 2019 dla uczestników pierwszych turnusów oraz tych, którzy pakują już plecaki i wyjeżdżają na drugie czy trzecie turnusy.

Zdjęcia zamieszczone w poście pochodzą z następujących stron:

https://www.facebook.com/zhp.walbrzych/

https://www.facebook.com/hufieczhpklodzko/

https://www.facebook.com/zhpswidnica/

https://www.facebook.com/HufiecGlogow/

Related Posts

Skip to content