Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

“Jakże nie pisać wiersza,
Jakże nie płonąć w podzięce
Za światło, co się rozszerza,
Za dar najpiękniejszy, za wiedzę!
Nasz świat jest słonecznym światem,
Nasz świat na wiedzy stoi –
I dlatego dziś wieńczę oświatę,
O, przyjaciele moi!”

W imieniu Komendy Chorągwi Dolnośląskiej ZHP, cytując strofy K. I. Gałczyńskiego, chciałabym wyrazić słowa uznania dla wszystkich harcerskich wychowawców – nauczycieli. Chciałabym Wam, drodzy Nauczyciele, w tym dniu szczególnym, podziękować za Waszą cierpliwość, wyrozumiałość i trud włożony w wychowanie kolejnych pokoleń Polaków – harcerzy. Wierzę, że ta praca była, jest i będzie nadal dla Was powołaniem, przyjemnością, przygodą i wyzwaniem jednocześnie.

Komendant Chorągwi Dolnośląskiej ZHP
hm. Dorota Kołakowska

Related Posts

Skip to content