Program “Młodzi Korespondenci”

Od tygodnia trwa Zlot ZHP Gdańsk 2018. Na Wyspie Sobieszewskiej i w jej okolicach harcerze codziennie przeżywają niezwykłe przygody, którymi dzielą się z innymi dzięki programowi “Młodzi Korespondenci”.

Media Gniazda Dolnośląskiego przygotowały dla uczestników program “Młodzi Korespondenci”, w którym zlotowicze z Gniazda Dolnośląskiego opisują swoje zlotowe przygody. Wieczorami w namiocie mediów odbywają się spotkania, na których omawiane są dotychczasowe relacje uczestników i rozdawane są zadania. Odbyły się nawet warsztaty z pisania artykułów. Młodzi korespondenci dostali wskazówki jak komponować artykuł, jakich słów używać i na co zwrócić uwagę przekazując swoje przeżycia. Warsztaty poprowadziła przewodniczka Martyna Rokaszewicz, która jest studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim.

W programie są jeszcze warsztaty dla młodych korespondentów, dzięki którym młodzi nauczą się dobierać zdjęcia do przekazywanych treści i zobaczą na co zwracać uwagę robiąc zdjęcia do artykułów.  to wszystko pomoże młodym budować pozytywny wizerunek ZHP.

W programie bierze udział kilkunastu mieszkańców Dolnośląskiego Gniazda. Największą reprezentację młodych korespondentów wystawił Hufiec Bolesławiec, z którego aż 8 osób relacjonuje swoje przygody.

W zakładce MŁODZI KORESPONDENCI  znajdują się wszystkie artykuły napisane przez młodych korespondentów. Miłej lektury!

Related Posts

Skip to content