Jest taki dzień w roku, podczas którego wiele budynków na całym świecie zostaje podświetlonych na niebiesko, a miliony osób wyciągają z dna szafy niebieskie ubrania… To nie przypadek! W ten sposób ludzie i instytucje włączają się w akcję „Na niebiesko dla autyzmu” w ramach Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu, który przypada 2 kwietnia.

Nie możemy być obojętni wobec ludzi chorych na AUTYZM! Nasze wsparcie jest ogromnie ważne!

Zachęcamy wszystkie zuchy, harcerzy, wędrowników, instruktorów, oraz wszystkich chętnych  do wspólnej NIEBIESKIEJ akcji na rzecz świadomości AUTYZMU.

Możecie to zrobić na 2 sposoby:

  1. 2 kwietnia ubierze się na niebiesko, zróbcie sobie zdjęcie i zamieśćcie je na Facebooku, Instagramie w opisie wpisując #WorldAutismAwarenessDay# WAAD #naniebieskodlaautyzmu #harcerzenaniebiesko.
  1. Zorganizujcie w swoim środowisku coś NIEBIESKIEGO i udokumentujcie to w postaci filmu lub zdjęć. Materiały zamieśćcie pod wydarzeniem z krótkim opisem i #. Działania mogą przyjąć formę zbiórki, prelekcji, wystawy, wywiadu i… wszystkiego, co tylko uda Wam się wymyślić. Wasza kreatywność jest tutaj na wagę złota, niebieskiego oczywiście!

Hufiec Syców utworzył wydarzenie na Facebooku, do którego serdecznie zaprasza aby się przyłączyć. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa rozpocznie NIEBIESKIE działanie w naszej chorągwi a co za tym idzie uświadomienie społeczności i poszerzenie wiedzy na ten temat. Prosimy również o promowanie naszej inicjatywy na stronie i fanpage hufców .

Czy możemy liczyć na Waszą pomoc?

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

phm. Monika Malinowska

Komendantka Hufca Syców

Related Posts

Leave a Reply

Skip to content