I Seminarium Władz – notatka

W niedzielę, 29 stycznia br., odbyło się I Seminarium Władz Chorągwi Dolnośląskiej ZHP. Wzięło w nim udział ponad 50 instruktorek i instruktorów reprezentujących Radę Chorągwi, Komendę Chorągwi, Komisję Rewizyjną Chorągwi, Sąd Harcerski Chorągwi, władze Hufców. Z Zaproszenia do udziału skorzystali także członkowie zespołów chorągwianych oraz delegaci na Zjazd Chorągwi i Zjazd ZHP.

Głównym celem Seminarium była rozmowa o realizacji w przeszłości i przyszłości Planu Rozwoju Chorągwi na lata 2015-2018 przyjętego przez Zjazd Chorągwi 18 października 2014 roku. Ale nie zabrakło też dyskusji o sprawach bieżących czy sytuacji finansowej Chorągwi. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Przewodniczących władz Chorągwi.

Komendant Chorągwi przestawił wyniki ankiet wypełnionych przez Hufce dotyczących stanu realizacji PRCh. W dyskusji padały propozycje aktualizacji PRCh oraz nie ingerowania w jego zapisy. W głosy zebranych mieli okazję wsłuchać się członkowie Komendy i Rady Chorągwi. Właśnie Rada Chorągwi została wskazana w uchwale zjazdowej jako władza posiadająca prawo do aktualizacji PRCh na wniosek Komendy Chorągwi.

Dobrej atmosferze dyskusji sprzyjało jej miejsce – sala konferencyjna na Dworcu Wrocław Główny – udostępniona dzięki uprzejmości PKP S.A. W zawiązanym na zakończenie kręgu padły słowa podziękowania dla uczestników i organizatorów oraz zapowiedź kontynuowania spotkań w podobnym składzie.

hm. Sławomir Waś

autor zdjęć: hm. Zbigniew Warzyński

Related Posts

Leave a Reply

Skip to content