14681792_1304587552893163_6420686939186217330_nKomenda Chorągwi Dolnośląskiej serdecznie zaprasza na Konferencję Finansową, która odbędzie się 26-27 listopada 2016 r. we Wrocławiu. Do udziału w Konferencji zapraszamy komendantów i skarbników chorągwi, hufców, członków komend chorągwi i hufców, członków zarządów organizacji pozarządowych oraz osoby zainteresowane tematyką finansów fundacji i stowarzyszeń.

Konferencja została stworzona, aby podjąć próbę odpowiedzi na pytania:
– jakie są kierunki zmian w zakresie przystosowania organizacji pozarządowych do skutecznego i transparentnego realizowania działań wynikających z celów statutowych oraz prowadzenia działalności gospodarczej;
– w jakich formach można prowadzić działalność podmiotów zależnych;
– jakie obowiązki wynikają z faktu stosowania Jednolitego Pliku Kontrolnego;
– jakie zmiany zaszły w nowym wzorze oferty na realizację zadania publicznego;
– na jakie elementy należy zwrócić uwagę w przypadku kontroli wydatkowania środków publicznych.

Z uwagi na sytuację toczącą się wewnątrz organizacji, pojawiają się dyskusje dotyczące systemu finansowania ZHP. Na Konferencji również podejmiemy dyskusję na tematy nurtujące wielu instruktorów ZHP, w tym:

– możliwe warianty wysokości składek członkowskich oraz ich struktura alokacji,
– korzyści wynikające z proponowanych zmian sposobu finansowania dla hufców, chorągwi i władz ZHP.

Dyskusja z udziałem Wiceprzewodniczącego ZHP hm. Mariana Antonika oraz Skarbnika ZHP hm. Pawła Chmielewskiego rozpocznie się o godzinie 19.30 w sobotę.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału!

Program konferencji dostępny jest TUTAJ
Ankieta zgłoszeniowa TUTAJ

Osoby posiadające konto w serwisie Facebook.com zapraszamy do zaglądania na profil Chorągwi Dolnośląskiej i na wydarzenie.

ZWROT KOSZTÓW PODRÓŻY DLA UCZESTNIKÓW:

Dzięki uzyskaniu dofinansowania wydarzenia istnieje możliwość zwrotu kosztów podróży w poniższych formach i zasadach:
– bilety autobusowe,
– bilety kolejowy,
– rozliczenie na podstawie faktury za paliwo, w przypadku, gdy samochodem jedzie co najmniej 2-3 uczestników, w zależności od odległości  (wybór tego środka transportu musi mieć racjonalne, ekonomiczne uzasadnienie).  Rozliczamy po chorągwianej stawce 0,65 zł za kilometr.
Ilość środków jest ograniczona, dlatego o możliwości rozliczenia będzie decydowała kolejność zgłoszeń poprzez formularz rejestracyjny. W razie chęci skorzystania ze zwrotu proszę o kontakt z Druhną Agnieszką (agnieszka.jedrzejewska-wnuk@zhp.net.pl)
Skip to content