Oficjalna strona internetowa Chorągwi Dolnośląskiej Związku Harcerstwa Polskiego

Zlot 2022 – trasa starszyzny i seniorów

OPIS TRASY:

„WROCŁAW JAKIEGO NIE ZNACIE”

Po trzech latach spotkamy się z dawno niewidzianymi przyjaciółmi z kręgów seniorów z innych hufców, wymienimy doświadczenia oraz umocnimy wspólnotę seniorów i starszyzny harcerskiej. Będziemy mieli również okazję uczestniczyć w  spotkaniu międzypokoleniowym, jakim jest Zlot Chorągwi.
Trasa nasza jest różnorodna, pokazuje unikatowe ciekawostki Wrocławia. Przed południem zwiedzimy Centrum Wiedzy o Wodzie „Hydropolis”. Program multimedialny ukaże nam wodę z różnych, fascynujących perspektyw, potencjał wody tkwiący w miastach, głębinach, atmosferze a także w ludzkim ciele.
Odwiedzimy również bardzo ciekawe „Muzeum Pana Tadeusza”, które jest najnowszą i najnowocześniejszą częścią Ossolineum, prezentującą zbiory w bogatym tle historycznym i literackim. Na czterech wystawach poznamy  m.in. Rękopis Pana Tadeusza, ideę wolności, zbiór materiałów i dokumentów o Tadeuszu Różewiczu oraz odbędziemy „Romantyczną włóczęgę  po Sudetach” poznając początki turystyki sudeckiej.

Zapraszamy na naszą trasę!

KOMENDA TRASY VI - STARSZYZNY I SENIORÓW

hm. Teresa MAZIARZ-MACHAY
(Hufiec ZHP Wrocław Południe)
– Komendantka Trasy

Kontakt: 
teresa.maziarz-machay@zhp.net.pl

 • hm. Halina ŁUCZAK, Hufiec ZHP Wrocław Południe
 • hm. Krzysztof MAJER, Hufiec ZHP Wrocław Południe
 • hm. Andrzej ZAMECKI, Hufiec ZHP Wrocław Południe

Harmonogram trasy:

Sobota, 4.06.2022

 • 11.00-13.00 – Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis”
 • 13.00-15.00– Spacer po Rynku, obiad
 • 15.00-17.00 – Muzeum Pana Tadeusza
 • 17.00- 18.00 – Centrum Kultury ”Zajezdnia”, Miasteczko Inspiracji, Wystawa Historyczna
 • 18.00 – Apel Chorągwi
 • 19.00 – Koncert Michał Zieleń

Liczba osób:

Bez limitu

Cele trasy to:

 • propagowanie osiągnieć i rozwoju  miasta Wrocławia
 • poznanie ciekawych muzeów i zabytków historycznych Wrocławia
 • popularyzowanie działalności kręgów seniorów i starszyzny    harcerskiej
 • integracja środowisk  harcerskich,
 • umacnianie więzi międzypokoleniowych
 • promowanie harcerstwa

Obowiązujący ekwipunek:

 • telefon – naładowany,
 • potrzebne leki, apteczka,
 • mundur, koszula kręgu,
 • dokument tożsamości,

Organizatorzy zapewniają:

 • dyplom dla każdego kręgu,
 • znaczek zlotowy, 
 • wodę,
 • przekąskę,